Oyun oynadığı sırada ortadan kayboldu! Fosseptik çukurunda 5 saat

Olay dün gece meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Köyde ikamet eden Ayşin-Yasin Doğan çiftinin 5 yaşındaki çocukları Aras, arkadaşları oyun oynadığı sırada bir anda ortadan kayboldu. Bir müddet sonra Aras’ın kaybolduğunu fark eden köylüler çevrede aramalarına rağmen küçük Aras’ı bulamayınca jandarmayı arayıp yardım istedi. Kısa sürede bölgeye gelen Köşk Jandarması köyde yaptığı alan taramasında 5 yaşındaki Aras’ın, kullanılmayan bir fosseptik çukurunun açık kalmış bölümünden içeriye düştüğünü tespit etti.

5 SAAT FOSSEPTİK ÇUKURUNDA MAHSUR KALDI

Bu arada durum AFAD ve İtfaiye ekiplerine de haber edildi. Zaman kaybetmemek için adeta ölümü göze alan jandarma 7 metre derinliğindeki çukura tahta merdivenlerle inip küçük çocuğu fosseptik çukurundan çıkarmayı başardı. Yaklaşık 5 saat fosseptik çukurunda mahsur kalan ve aşırı korkup üşüdüğü için konuşmakta güçlük çeken küçük çocuk, tedbir amaçlı Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Aras burada yapılan tetkiklerin ardından sağlık durumunda herhangi bir sıkıntı görülmeyince taburcu edildi.

AİLESİ VE KÖYLÜLER JANDARMAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Yaklaşık 5 saat boyunca Aras’ı bulmak için seferber olan köylüler ve ailesi küçük çocuğu bulup çıkaran jandarma ekiplerine teşekkür ettiler. Bir günde acının da sevincin de en büyüğünü yaşayan Anne Ayşen Doğan’ın, oğluna kavuştuktan sonraki mutluluğu görülmeye değerdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x