Uzman Görüşü: İşte Boğadan Önce Almanız Gereken 3 Altcoin!

Michael Saylor, kripto zengini olmak için ihtiyacınız olan tek şeyin Bitcoin olduğunu söylüyor. Ancak birini zengin edebilecek olan yalnızca Bitcoin değil. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Deepika Garg ve ekibi 2024 boğa koşusunda büyük kazançlar elde etmek için ihtiyaç duyacağınız 3 altcoin seçti.

İlk sıradaki altcoin: Solana (SOL)

Solana, bu ayı piyasasının büyük bölümünde piyasanın köpeklerinden biriydi. Ve anlaşılabilir bir şekilde öyleydi. SBF ve Alameda ile yakın bir ilişkisi vardı. Alameda hala SOL’un büyük bir kısmına sahip. Ağ kesintileri ve bu kesintileri nasıl yönettiklerine dayanan merkezileşme iddiaları ile ilgili bir sorunu vardı. Ayı piyasasının en düşük seviyesi Aralık 2022’de 9,60 dolardı. O zamandan bu yana 15 katına çıktı. Yine de, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259 doların hala %41 uzağında. Ancak biz bu boğa koşusunun daha da yükselmesini bekliyoruz.

DefiLlama’dan alınan veriler Solana’nın kilitli toplam değerinin (TVL) 13 Mart’ta 3.2 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor. Kasım 2023’te 580 milyon dolar olan TVL son dört ayda %458 artış gösterdi. Yükselen TVL, yatırımcıların Solana’nın DeFi ekosistemine olan ilgisini yansıtıyor. Ayrıca, Solana’nın düşük çekiş maliyetleri nedeniyle, özellikle de yeni airdroplar arayan yeni kullanıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

Jupiter gibi 2023’ün en büyük airdrop’larından bazıları ve Jito ve Pyth gibi büyük projelerin lansmanı, Solana’ya çok sayıda yeni kullanıcı çekti. Bunu Solana tabanlı bir meme coin olan BONK takip etti. Önümüzdeki birkaç ay içinde hala beklenen birkaç airdrop var. Bu da 2024 yılında Solana ekosisteminin patladığını göreceğimiz anlamına geliyor. Temel ve teknik analizlerimize göre, SOL’un buradan 8-9 kat kolay olan 500-1000 dolara çıkmasını bekliyoruz.

İkinci sırada Avalanche (AVAX) geliyor

Bu konuyu kapsamlı bir şekilde ele almadığımızı biliyorum. Ancak bu konuda yapılması gereken çok şey var. Ama bu en büyüğü. 11 Mart’ta Güney Koreli oyun devi Nexon, önde gelen oyunu MapleStory’nin bir yan ürünü olan MapleStory Universe’ün Ethereum Layer 2 Polygon yerine Avalanche üzerinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Avalanche’ın Durango güncellemesinden sonra alt ağların birlikte çalışabilirliğini artırmak için ‘Teleporter’ın tanıtılması da sürpriz olmadı. Teleporter, Avalanche’ı tamamen birlikte çalışabilir bir ağ haline getirmeyi amaçlıyor.

Dürüst olmak gerekirse Avalanche’ı ve boğa koşusu potansiyelini daha derinlemesine incelemem gerekiyor. Ancak yüzeyde, proje çok fazla ilgi çekiyor gibi görünüyor. TVL’si son 4 ayda %200 arttı. Bu yüzden büyük bir şeylerin olmak üzere olduğuna eminim.

Son sıradaki altcoin: Injective (INJ)

Injective, geçtiğimiz yıl göreceli olarak bilinmezlikten ilk 40’a giren bir proje oldu. Büyümesi o kadar patlayıcı oldu ki (%1224) insanlar “acaba şansımı kaçırdım mı?” diye merak ediyor. Injective’in TVL’sine bakın. Sadece 4 ay içinde 14,8 milyon dolardan 74,1 milyon dolara çıktı. Daha dün altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Injective için en önemli kohortlardan biri balinalar. Bu büyük cüzdan sahipleri, on-chain eylemlerine bağlı olarak fiyat yönünü etkileme eğilimindedir. Ancak bireysellerin, önümüzdeki boğa koşusunda fiyat patlamasına güçlü bir inancı gösteren INJ çantalarını tuttuğunu fark etmek önemli.

Injective’in finansal uygulama Blockchain hikayesi başarılı olursa, 100 milyar dolarlık bir altcoin projesi haline gelmemesi için hiçbir neden yok. İşin en iyi yanı, toplam arzı 100 milyon dolar. Ayrıca, mevcut Mcap’i 4 milyar dolar olan INJ ile tokenomik. Kripto paranın bu boğa piyasası için sakladığı çok şey var. FA + TA analizimiz, önümüzdeki 2-5 yıl içinde INJ’nin 400-600 dolara kadar çıkacağını gösteriyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x